Sponsorzy chętnie wykładają na trofea i nagrody

Nie ma co ukrywać, organizacja zawodów wiąże się z dużą ilością pracy, ale także ze sporymi nakładami finansowymi. Dlatego też, tak ważne jest to, aby zająć się tymi sprawami już wcześniej. Wówczas może się okazać, że uda nam się znaleźć sponsorów, którzy dołożą się finansowo do danego przedsięwzięcia. Czasami może to polegać na dołożeniu określonej sumy pieniędzy, innym razem mogą dać jakieś firmowe gadżety, a jeszcze innym może się okazać, że taki sponsor zaproponuje nam zakup trofeów i nagród. Warto z takiej pomocy korzystać, bo wówczas może się okazać, że uda nam się stworzyć zawody na naprawdę wysokim poziomie. Oczywiście nadal powinniśmy mieć tutaj prawo decydowania jak to wszystko ma wyglądać, dlatego też już na początku warto ustalić najważniejsze kwestie.

Sam czy wspólnie

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić nad tym, czy sponsor, który chce sprezentować nagrody i trofea, ma się tym zająć sam czy zostawić to nam. Jeśli będzie miał się tym zająć sam, to będziemy musieli się zastanowić, czy chcemy mu w tej kwestii pozostawić wolną rękę, tak aby sam decydować gdzie chce zakupić takie trofea i jak mają one wyglądać, czy jednak wolimy z nim omówić jak my to widzimy i następnie na drodze kompromisu ustalić wspólną wersję odnośnie wyglądu takich trofeów i tego, co ma się na nich znaleźć. Jeśli okaże się, że sponsor da pieniądze, ale my sami mamy się zająć ich zakupem, to również warto z nim porozmawiać odnośnie tego, jak widzimy takie trofea, tak aby wiedział na co wydaje swoje pieniądze i żeby mógł się wypowiedzieć czy nasza decyzja mu odpowiada.

Jakie mogą być nagrody?

Może się okazać, że jakiś sponsor nie będzie chciał dać gotówki, ale za do zajmie się nagrodami. Wówczas może się okazać, że każdy z zawodników poza medalem i dyplomem otrzyma jeszcze siatkę, w której znajdzie się wiele różnych gadżetów, będących niesamowitą pamiątką z tego spotkania. Może się wówczas okazać, że znajdą się tam koszulki, napoje energetyczne, batony mające postawić zawodników na nogi, smycze do kluczy, jakieś talony na różnego rodzaju zabiegi czy zakupy w konkretnym sklepie. Takie nagrody oczywiście są bardzo ważne i sprawią uczestnikom zawodów wiele przyjemności, jednak warto dopilnować, abyśmy mieli wgląd w to, co się tam znajdzie. Może się okazać, że coś jeszcze dołożymy albo stwierdzimy, że jakaś rzecz nie pasuje do danych zawodów. Jeśli nagrody są przygotowywane dla dzieci, to warto dopilnować aby znalazły się wśród nich jakieś maskotki czy kolorowanki, bo w końcu dzieci z tego ucieszą się najbardziej. Warto pamiętać, że organizacja zawodów to ważne i ciężkie przedsięwzięcie. Dlatego powinniśmy się tym zająć jak najwcześniej i od razu rozpocząć poszukiwania sojuszników. Może się okazać, że sponsorzy zaangażują się jedynie w zagadnienie związane z trofeami i nagrodami, ale może się też okazać, że ich pomoc w całym przedsięwzięciu będzie znacznie większa i nie skończy się tylko na tym jednym razie.

Dlatego warto wiedzieć, jak z nimi rozmawiać, aby móc jak najwięcej zyskać.

okularki pływackie