Odnawialne źródła energii w domu jednorodzinnym

www.aptekaolimpijska.com.pl

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie energią odnawialną, a konkretniej mówiąc odnawialnymi źródłami energii. Jest to po części spowodowane zmianami klimatycznymi, jak i nadmierną emisją dwutlenku węgla. Dodatkowo, wzrasta także zapotrzebowanie na energię, dlatego też coraz więcej osób szuka nowych źródeł energii. Mają być to alternatywy dla tych tradycyjnych – w Polsce produkcja energii od lat opiera się na takich źródłach jak węgiel brunatny i kamienny. Mimo to, zdaje się, że rośnie popularność także odnawialnych źródeł energii, w szczególności w domach jednorodzinnych. Już na etapie projektowania domów stosuje się coraz to nowsze rozwiązania, a coraz częściej decydując się na odnawialne źródła energii możemy liczyć na państwowe dofinansowanie. Ogółem, stosowanie odnawialnych źródeł energii pozwala właśnie na redukcję zużycia gazu czy węgla, a co za tym idzie zmniejsza się emisja zanieczyszczeń do powietrza. To ważna sprawa, gdyż jako społeczeństwo powinniśmy coraz mocniej dbać o środowisko, które z roku na rok niszczeje i potrzebuje naszej interwencji. W przeciwnym razie może szybko okazać się, że za kilkadziesiąt lat czekają nas bardzo poważne i niebezpieczne zmiany – wtedy może być jednak już za późno, by je zatrzymać. Odnawialne źródła energii to dobry pierwszy krok, by zadbać o naszą planetę. Nic więc dziwnego, że odnawialne źródła energii są jak najbardziej ekologiczne, a na dodatek ogromnym ich plusem jest fakt, że odnawiają się one samoczynnie. Na jakie sposoby wykorzystywania energii odnawialnej możemy zdecydować się w domu jednorodzinnym? 1. Kolektory słoneczne. Korzystają z energii słońca, którą wykorzystuje się w tym przypadku do podgrzania wody użytkowej. Kolektory najczęściej montuje się na dachach, by mogły bez problemu korzystać właśnie z energii solarnej.

Jest to znakomita alternatywa dla kotła węglowego czy gazowego. 2. Instalacje fotowoltaiczne. Podobnie jak kolektory, źródłem energii odnawialnej są dla nich promienie słoneczne. Tego typu instalacje nie podgrzewają jednak wody użytkowej, lecz służą do wytwarzania energii elektrycznej. Przetworzone przez specjalne moduły promienie solarne stają się czystą i co ważniejsze darmową energią elektryczną. Dzięki temu mamy szansę obniżyć rachunku za prąd. 3. Pompy ciepła. Mogą one pozyskiwać energię odnawialną, która kumuluje się w powietrzu, gruncie bądź wodze. Pompy to po prostu urządzenia grzewcze, tak więc cała energia przekazywana jest właśnie do systemu grzewczego, a następnie może zostać wykorzystana na wiele różnych sposobów – czy to na potrzeby ogrzewania domu, czy też w ramach podgrzania wody użytkowej. Nowoczesne pompy mają jeszcze jedną zaletę: w okresie letnim pomogą ochłodzić budynek. 4. Kotły na biomasę. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, lecz także biomasa (a więc paliwo pochodzenia roślinnego) zalicza się do odnawialnych źródeł energii.

Spalanie biomasy jest w zasadzie neutralne dla środowiska, dlatego też to dość popularny sposób, aby zastąpić kotły węglowe.

wózki widłowe paletowe hyundai info-protect